Today

lisa-hobbs-mRaNok_Ld6s-unsplash

Ajurweda

Słowo Ajurweda jest to połączenie dwóch wyrazów: ayusah oznaczającego „życie” oraz veda czyli „nauka”.
Ajurweda to wiedza o życiu, odnosząca się do prawidłowych i szkodliwych sposobów życia, mówiąca jak osiągnąć szczęście i wyjaśniająca jak powstaje nieszczęście.
(Caraka Sutra Sthana 1:41)
Ajurweda ma holistyczne podejście do życia, nie zajmuje się wyłącznie leczeniem chorób, ale wszystkimi aspektami życia. Przedmiotem ajurwedy jest ludzkie życie w całej rozciągłości. Jest to kompletna filozofia życia odnosząca się do negatywnych i pozytywnych jego aspektów. Odnosi się do takich elementów życia jak: jedzenie, sen, praca, relaks czy sposób postępowania. Daje wskazówki w jaki sposób powinniśmy dbać o nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe.
Ajurweda to okazja do poznania siebie, podróż pełna szacunku do życia, a nie przymusu, presji i bólu.
Wzrost odbywa się zawsze naturalnie – rośniemy niczym rośliny – a to wymaga strategii, nie presji.
 
Konsultacje ajurwedyjskie

Zapraszam serdecznie na konsultację, która polega na dokładnej analizie stylu życia, diety, wyglądu, stanu umysłu, dolegliwości oraz rozpoznaniu tzw. prakriti, indywidualnej, wrodzonej energetyki organizmu.  Na tej podstawie ustalane są indywidualne zalecenia by pomóc przywrócić zaburzoną równowagę na poziomie ciała, umysłu i ducha.

Zdrowie w rozumieniu Ajurwedy to nie tylko zdrowe ciało ale również spokojny, zrównoważony umysł, poczucie szczęścia, sensu, zadowolenie z życia. Choroba wg Ajurwedy to brak równowagi, którego przyczyną jest szeroko rozumiany, nieodpowiedni styl życia. W świetle tej nauki choroba nie pojawia się nagle. Rozwija się długo, nawet wiele lat, dając początkowo subtelne objawy, których często w naszym „zabieganym” życiu nie zauważamy lub bagatelizujemy. Zdobywając wiedzę o swoim organizmie, stosując naturalne środki, odpowiednią dla siebie dietę, dbając o stan umysłu, możemy przywrócić zaburzoną równowagę wewnętrzną, zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby.

Przed konsultacją poproszę Ci o wypełnienie trzech ankiet, z którymi zapoznam się zanim się spotkamy. Zarezerwuj sobie około 90minut na pierwszą konsultację. Po kilku dniach otrzymasz ode mnie szczegółowe zalecenia dotyczące wszystkich obszarów w Twoim życiu. Jeśli odczujesz taką potrzebę możemy się spotkać ponownie lub zaplanować cykliczne spotkania, podczas których omówimy jak się czujesz podczas wprowadzaniu zmian, przyjmowania ziół i stosowania terapii ajurwedyjskich. W gabinecie wykonuję masaże ajurwedyjskie: głowy, twarzy oraz stóp. Stosuję techniki oddechowe, mindfulness, korzystam także ze swojej wiedzy dotyczącej jogi i psychologii.

Jeśli chcesz o coś dopytać lub upewnić się czy taka konsultacja może Ci w czymś pomóc zadzwoń lub napisz do mnie: angiekucharska@gmail.com, tel: 501 372 381

Jestem konsultantką i terapeutką ajurwedy. Uczyłam się pod okiem Piyush i Ritu Mittal w Instytucie Jogi i Ajurwedy we Wrocławiu. Jestem także certyfikowaną nauczycielką jogi i mindfulness.

Konsultacje i terapie odbywają się w studio Power Life Warszawa Natolin, ul. Lanciego 12/97. Jeśli nie możesz przyjechać zapraszam na konsultacje online.

Koszt: pierwsza konsultacja  90 minut 200zł, kolejne 60 minut 150zł.